top of page

Keltské tetování

Celtic tattoo, skandinávské tetování, severní tetování, pohanské tetování.

12 best tattoo artists

Average rating 4.7

25+ different tattoo styles

10 years of tattooing experience

We have over 1000 reviews

Reviews of our customers

Nemohu být šťastnější. Moje tetování je přesně takové, jak jsem si představovala. Personál byl přátelský a vždycky mi odpověděl na všechny dotazy. Určitě se vrátím!

Elisabeth T.

Byla jsem trochu nervózní, protože jsem chtěla komplikovaný vzor, ale výsledek je úžasný! Cítím se jako nová žena. Moc děkuji celému týmu!

Anastasia Z.

Takovej profík jsem ještě nepotkal. Tetování vypadá naprosto skvěle a studio je mega čistý. Sice to není nejlevnější salon, ale kvalita stojí za to.

Jiří K.

Historie a kulturní kořeny Keltského, Skandinávského a Severního tetování:

Keltské, skandinávské a severní tetování mají hluboké kořeny, které se táhnou tisíce let zpět v historii. Keltské tetování vychází z bohaté tradice keltského umění a symboliky, představující náročné uzly, kříže a spirály, které měly často duchovní a ochranný význam. Skandinávské tetování, na druhou stranu, je hluboce spojeno s vikingskou kulturou a severskou mytologií, s obrazy jako jsou runy, Mjölnir (Thorův kladivo) a draci. Severní tetování, což může zahrnovat oblasti mimo Skandinávii, jako jsou baltské země, také čerpá inspiraci z přírodních motivů a starých pohanských tradic. Ačkoli tyto styly mají odlišné geografické a kulturní kořeny, všechny se odrazily od svého tradičního náboženství, přírodního prostředí a historických událostí svých regionů, což je spojuje v hlubokém respektu k minulosti.

Charakteristické prvky a symbolismus:

Každý z těchto tetovacích stylů má své specifické prvky a symboly, které vyprávějí příběh o jejich kulturním dědictví a duchovních tradicích. Keltské uzly, se svými nekonečnými smyčkami a složitými vzory, reprezentují věčnost, cykly života a propojenost všeho života. Skandinávské runy nejsou jen abecedou; každý znak má svůj vlastní význam a magickou sílu, často používanou k ochraně nebo proroctví. Mjölnir, Thorův kladivo, je silným symbolem ochrany a síly v severském tetování. Severní tetování může také zahrnovat symboly spojené s pohanskými bohy, přírodními elementy a živly, které odrážejí úctu k přírodě a vesmíru. Tyto tetovací styly, ačkoli jsou vizuálně odlišné, mají společný hluboký duchovní a kulturní význam, který je kladen na symboly, které představují. Jejich univerzálnost a hloubka významu mluví k lidem napříč kulturami a časem, dělajíc z nich oblíbené volby pro mnohé, kteří hledají tetování s hlubokým významem.

Moderní adaptace a jejich vliv v současném tetovacím umění:

S rostoucí popularitou tetování v celosvětovém měřítku se tradiční styly, jako jsou keltské, skandinávské a severní tetování, stávají stále oblíbenějšími a zároveň procházejí moderními adaptacemi. Mnoho dnešních tetovacích umělců kombinuje tradiční prvky s moderními technikami a estetikou, což vede k inovativním a jedinečným designům. Například keltský uzel může být kombinován s realistickým obrazem přírody nebo abstraktní geometrií. Severské motivy mohou být interpretovány s jemnými stínovacími technikami nebo v kombinaci s jinými uměleckými styly. Moderní tetování čerpá inspiraci z těchto tradičních symbolů, ale přidává svůj vlastní osobní dotek, což vytváří most mezi minulostí a současností. Toto spojení starého a nového umožňuje těmto tetovacím stylovým oživit a pokračovat v jejich kulturním a uměleckém významu pro nové generace, které objevují krásu a hloubku těchto tradičních designů.

At Black House Tattoo, this style of tattooing mostly do:

Tattoo gallery

How to make an appointment?

Pick a place

Write a description of the tattoo

Attach photos of references

Complete the online consultation request

Come to the session

Anchor Form

Contact form

When do you want to get a tattoo? (you can choose more variants)
Color or Black & White
Upload Picture
Upload Picture 2
Upload Picture 3

Thank you for submitting your request. We will contact you soon.

bottom of page