top of page

Rytinové tetování

Engraving tattoo, gravírované tetování.

12 best tattoo artists

Average rating 4.7

25+ different tattoo styles

10 years of tattooing experience

We have over 1000 reviews

Reviews of our customers

Nemohu být šťastnější. Moje tetování je přesně takové, jak jsem si představovala. Personál byl přátelský a vždycky mi odpověděl na všechny dotazy. Určitě se vrátím!

Elisabeth T.

Doporučil bych toto studio každému. Profesionální, rychlé a skvělá atmosféra. Nejlepší tetování, jaké jsem kdy měl.

Omar H.

Byla jsem trochu nervózní, protože jsem chtěla komplikovaný vzor, ale výsledek je úžasný! Cítím se jako nová žena. Moc děkuji celému týmu!

Anastasia Z.

Původ a inspirace Rytinového tetování:

Rytinové tetování čerpá svou inspiraci z tradičního umění rytiny, které má staletí starou historii. Rytiny byly původně vytvářeny vyřezáváním nebo škrábáním designu do pevného povrchu, často kovu nebo dřeva, což vytvořilo trvalý otisk. Toto umění bylo hlavně využíváno pro tisk ilustrací v knihách, mapách a uměleckých dílech. S příchodem tetování začali umělci experimentovat s tímto stylizovaným a detailním přístupem, převádějíc rytiny na kůži. Motivy často zahrnovaly scény z přírody, postavy z mýtů a legend, stejně jako námořní a válečné scény. Rytinové tetování tak spojilo historický a umělecký kontext s osobním výrazem, vytvářejíc tak jedinečné a trvalé vzpomínky na kůži nositele.

Technika a charakteristiky Rytinového tetování:

Rytinové tetování se vyznačuje svou precizností, detailností a komplexním stínováním, které napodobuje tradiční rytiny na kovu či dřevu. Důraz je kladen na jemné linie a detailní práci, která může zahrnovat vše od jemných stínů po komplikované textury. Tato technika vyžaduje mimořádnou dovednost a trpělivost ze strany tetovacího umělce, protože každá linie a stín musí být pečlivě proveden, aby se dosáhlo autentického vzhledu rytiny. Jde o styl, který se často vyhýbá barevným plnítkům, upřednostňující místo toho hru kontrastů mezi černou a odkrytou kůží pro hloubku a texturu. Výsledkem je obraz, který má jakoby vyřezávaný nebo vyrytý vzhled, čímž se přenáší tradiční rytinový efekt na živý plátno lidské kůže.

Rytinové tetování ve 21. století:

V současném tetovacím světě Rytinové tetování získává stále větší oblibu a stává se klíčovým prvkem pro ty, kteří hledají unikátní a umělecky bohaté tetování. Moderní tetovací umělci nejen využívají techniku rytin pro detailní vykreslování postav, krajin a symbolů, ale také ji kombinují s dalšími styly, aby vytvořili originální a inovativní designy. Rytinové tetování je oblíbené zejména mezi lidmi, kteří ocení uměleckou hodnotu tetování a hledají trvalý způsob, jak vyjádřit své osobní příběhy a významné momenty. Tento styl umožňuje nositelům nést na své kůži nádherné obrazy, které připomínají minulé umělecké tradice a zároveň je propojují s moderním výrazem a vývojem. Rytinové tetování tak spojuje minulost a přítomnost v jednom vyjádření, což ho činí jedním z nezaměnitelných a důležitých tetovacích stylů dneška.

At Black House Tattoo, this style of tattooing mostly do:

Tattoo gallery

How to make an appointment?

Pick a place

Write a description of the tattoo

Attach photos of references

Complete the online consultation request

Come to the session

Anchor Form

Contact form

When do you want to get a tattoo? (you can choose more variants)
Color or Black & White
Upload Picture
Upload Picture 2
Upload Picture 3

Thank you for submitting your request. We will contact you soon.

bottom of page