Piercing / Piercing pupíku / Piercing pupíku dolní
Dolní piercing pupíku
Dolní piercing pupíku je jedinečná forma tělesného zdobení, při které je propíchnuta kůže pod pupíkem a následně je do vzniklé dírky vložena ozdoba, nejčastěji ve formě kroužku nebo banánku. Tento piercing dokáže esteticky zvýraznit a podtrhnout krásu břicha, čímž dodává originální a atraktivní vzhled. V našem studiu provádíme dolní piercing pupíku pravidelně a s maximální odborností, což nám umožňuje dosahovat skvělých výsledků a spokojenosti našich zákazníků. Naši zkušení profesionálové dbají na dodržování nejvyšších hygienických standardů, aby byl každý piercing bezpečný a bezproblémový.
Cena dolního piercingu pupíku
Cena piercingu v našem salonu se skládá z ceny za službu aplikace piercingu a ceny za šperk. U některých druhů piercingů bude po zahojení zapotřebí také zkrácení šperku, kde se platí pouze cena nového šperku.
Bolestivost dolního piercingu pupíku
Kontraindikace pro dolní piercing pupíku
Užívání léků (pokud ano, s lékařským souhlasem)
Životní styl, který neumožní dodržovat správnou péči o piercing
Kožní choroby
Dermatitida nebo jiný zánět v oblasti propichu
Tendence k vytvoření keloidních jizv
Žloutenka
HIV
Cukrovka a závislot na inzulínu
Poruchy oběhového systému nebo špatná srážlivost krve
Alergické reakce
Epilepsie
Hormonoterapie, onkologické nemoci
Těhotenství nebo kojení
Menstruace by mohla být kontraindikace ale pokud ji nemáte silnou některé propichy by určitě šlo udělat.
Pokud jste nedávno podstoupili jakoukoliv operaci v oblastí pupíku měli byste se před rozhodnutím o piercingu poradit se svým lékařem.
Porušení kontraindikací může mít negativní dopady na vaše zdraví.
Příprava na dolní piercing pupíku
Před zákrokem se:
Dobře vyspěte
Aspoň trochu se najezte
Vezmete na sebe oblečení, které zároveň by nebyla škoda ušpinit, kdyby se na něj dostala nějaká kapka krve, často ani jedna se neobjeví, ale může se stát.
Procedura dolního piercingu pupíku
Po příchodu do studia vyplníte "Souhlas se zákrokem", který mimo jiné bude obsahovat kontraindikace před dolním piercingem pupíku a následnou péči o něj. Absence kontraindikací a dodržování doporučeného námi postupu péče je jednou z důležitých podmínek úspěšného zahojení propichu.
Dále následuje konverzace s piercerem. Proberete vhodné umístění a šperk pro dolní piercing pupíku, který dáme hned a případně, který budete nosit potom.
Piercer si připraví pracovní místo. Zvolený šperk pro dolní piercing pupíku spolu s jehlou se budou sterilizovat cca 10 min. Během té doby budete mít možnost se na cokoliv zeptat a upřesnit potřebné informace.
Po sterilizaci piercer naznačí finální místo provedení vpichu pro dolní piercing pupíku, vydezinfikuje pokožku a během pár vteřin budete mít nový dolní piercing pupíku.
Po propichu piercer ošetří dolní piercing pupíku, vyfotí ho, pokud s tím budete souhlasit, přelepí náplastí a ještě jednou Vám vysvětlí péči o dolní piercing pupíku.
Délka hojení dolního piercingu pupíku
Proces úplného zahojení piercingu pupíku trvá obvykle od 5 do 9 měsíců, někdy i déle. Úplné zahojení znamená, že piercingový kanálek je kompletně obrostlý novou kůží.
Proces hojení dolního piercingu pupíku
Skoro vždy propich natéká, proto nejdřív dáváme delší šperk, který cca za 1-2 měsíce vyměníme za kratší. Jinak je riziko častého zavádění o šperk a následná traumatizace.
Občas je třeba výměna několikrát během hojení, proto pokud cítíte, že šperk se stává příliš dlouhý a překáží Vám můžete požádat o zkrácení.
Při výměně šperku za kratší se platí cena šperku dle aktuálního ceníku, služba je zdarma, pokud se jedná o prvotní proces hojení.
Péče o dolní piercing pupíku
Sterilní solný roztok: Pro péči o piercing je zapotřebí sterilní solný roztok, který si můžete koupit u nás nebo v lékárně ve formě sterilní mořské vody pro denní hygienu nosu pro kojence. Na ošetření piercingu nepoužívejte alkohol, peroxid vodíku ani antiseptika (jen v případě nutnosti a omezenou dobu, podle návodu).
Četnost ošetření: Ošetřujte piercing 2-3krát denně čistými rukama pomocí vatové tyčinky, vatového tamponu nebo gázy.
Odstraňování stroupků: Kolem čerstvého piercingu se tvoří tvrdší stroupky z lymfy a krevní plazmy. Neškrábejte je, ale nejdříve je zvlhčete a až se změkčí, jemně je odstraňte.
Stabilita šperku: Během ošetření nehýbejte šperkem, protože to narušuje hojení. V žádném případě nevyndávejte šperk z důvodu čištění. Nedotýkejte se šperku rukama, pokud nejsou umyté nebo dezinfikované. Zabraňte dotyku piercingu s rukama, vlasy, spodním prádlem nebo oblečením.
Ochrana před poškozením: Pokud nemáte jistotu, že je piercing dostatečně chráněn před mechanickým poškozením, přelepte jej náplastí. S nezahojeným piercingem je zakázáno navštěvovat bazén, saunu a jiná veřejná koupaliště včetně přírodních.
Fyzická aktivita: Během hojení se doporučuje vyhýbat se namáhavým cvičením, při kterých se můžete hodně potit nebo si ublížit čerstvému propichu. Pot spolu s vylučovanými látkami a špínou, která se na něj nalepí, může vést k infekcím a zánětu piercingu. Bezpečně cvičit s piercingem lze, ale opatrně. Po cvičení piercing opláchněte čistou vodou a ošetřete solným roztokem.
Problémy s piercingem: Pokud máte problém s piercingem – pálí, bolí nebo hnisá – ihned kontaktujte studio. Pro akutní případy volejte, pro méně akutní případy napište a přiložte fotografii pořízenou za dobrého světla, aby byl vidět problém. Při pořizování fotografie s piercingem buďte velmi opatrní.
Imunita: Piercing je mechanické poškození kůže, a proto velkou roli v procesu hojení hraje dobrá imunita. Pečujte o svou imunitu: dostatek spánku, klid, dobré jídlo a procházky na čerstvém vzduchu. Konzumace alkoholu, drog a kouření zhoršují imunitu a následně i proces hojení.
Zkrácení šperku: Některé druhy piercingů vyžadují zkrácení šperku po cca 6-12 týdnech. Občas se jedná o několik zkrácení. V našem studiu za službu zkrácení neplatíte, pokud máte piercing od nás. Platí se pouze za šperk.
Omezení po dolním piercingu pupíku
Nespěte na břiše a na straně, kde máte čerstvý klasický piercing pupíku, raději si vyberte polohu, při které piercing není nijak dotčen.
Po dobu minimálně 1 měsíce se vyhnout návštěvě sauny, solária, bazénu, moře a jiných veřejných koupališť.
Buďte opatrný/á, vyhýbejte jakéhokoliv pohybu, tlaku apod, který by vedl k traumatizaci piercingového kanálu.
Opatrně si oblékejte a svlékejte, nesahejte na piercing rukami, pamatujte si, že špína a mechanická traumatizace jsou největším zlem pro čerstvý piercing.
Dávejte pozor na vlasy, ať se kolem šperku nezamotávají.
Nevyndávejte šperk, netočte ho a nehýbejte jim, piercing má rád klid.
Problémy s dolním piercingem pupíku
Po dolním piercingu pupíku se mohou objevit problémy od menších do závažných, důležité je hned jak jste pocítili nějaký problém kontaktovat studio.
Varovnými signály mohou být (samostatně nebo v kombinaci):
Výtoky.
Nepříjemný zápach.
Nadměrná citlivost až bolest.
Silný otok.
Erytém - zčervenání.
Piercing a pokožka okolo jsou horké na dotyk.
Vznik bouliček nebo pupínků vedle místa vpichu.
Zvětšení lymfatických uzlin v tříslech.
a jiné neobvyklé a nepříjemné projevy.